Když se řekne home staging, možná si toho moc nepředstavíte. Jestli ale patříte mezi ty, kdo se dlouho a neúspěšně snažili prodat nemovitost, už asi víte, o co se jedná či jste dokonce využili služeb home stagera. Cílem home stagingu je obléknout nemovitost do sexy kabátku, takže nemusíte jít s cenou dolů a prodej může být rychlejší. Jak to funguje a co je potřeba si připravit?

Nároční kupci hledají krásnou nemovitost, kde si snadno představí svůj nový domov

Jestli chcete svou nemovitost prodat za maximální možnou tržní cenu, musí vypadat lákavě, aby se o ni zájemci doslova přetahovali. V neupraveném bytě se starým vybavením, zašlou podlahou, a dokonce nepořádkem si jen málo lidí dokáže představit svůj nový život. Naopak ve funkčně a elegantně zařízeném bytu už je představa domova mnohem blíže. Dobře provedený home staging zvýrazňuje přednosti daných místností a nechává je vyniknout v plné kráse.

Neutrální a přitažlivý jako krásný hotelový pokoj

A jak by měl vypadat výsledek povedeného home stagingu? Každý pokoj by měl zářit čistotou a lákat k nastěhování. Zařízení má být neutrální, ale přitažlivé a krásné jako z katalogu o bydlení nebo pěkného hotelového pokoje. Díky tomu si kupující dokáže lépe představit nový život v dané nemovitosti. I celková prodejní prezentace krásně připravené nemovitosti vynikne mezi ostatními nabídkami a přiláká více zájemců.

Co zvládnete vylepšit sami

Řadu věcí můžete ve své nemovitosti před nafocením a vytvářením prezentace pro nabídku k prodeji či pronájmu vylepšit sami. Jistě zvládnete například toto:

  • květiny do vázy
  • mísa s čerstvým ovocem
  • do koupelny voňavá mýdla a hezky srovnané ručníky
  • pěkné záclony a závěsy
  • poradit si s drobnými nedostatky a provést malé kosmetické opravy

Jestliže vaše vlastní vylepšení nepomohla, obraťte se na profesionálního home stagera, který dokáže vše perfektně uspořádat a zná více triků, jak to udělat, aby každá místnost vypadala dokonale jako z katalogu.

Během konzultace s vámi odborník projde každou místnost a vysvětlí vám, jaké změny je potřeba provést. Většinou jde o zásahy s minimálními náklady, ale často překvapivě velkým efektem. Každá nemovitost je jiná a vyžaduje jiný přístup. Někde si s navrženými úpravami poradíte sami, jindy je lepší nechat realizaci na home stagerovi. Využít můžete i doplňkové služby, jako je zapůjčení nábytku a dekorativních předmětů až do doby, než se nemovitost prodá.

Neumíte si představit jaký rozdíl může v celkové prezentaci nemovitosti home staging udělat?

obrázek v rámci Home staging aneb jak výhodněji prodat nemovitost

 

Podobné příspěvky